תא לחץ תופעות לוואי

טיפול בתא לחץ משמש כאמצעי טיפולי לקשת נרחבת של בעיות רפואיות באמצעות שאיפת חמצן מוגברת. לטיפול בתא לחץ תופעות לוואי זניחות בלבד והתועלות שהוא מספק במקרים מורכבים הינן משמעותיות.

כיצד פועלים תאי לחץ?

בחלל תאי הלחץ מפוזרים חמצן, או תערובת גזי נשימה חלופית, במצב של לחץ גבוה, אשר גבוה יותר מהלחץ האטמוספרי. הודות להיותם של תאים אלה עמידים בפני לחץ, הם מאפשרים למטופלים לשאוף חמצן או גזי נשימה אחרים במינון מרוכז, וכתוצאה מכך, רמת החמצן בדמם וברקמותיהם של המטופלים עולה.

תא לחץ – תופעות לוואי

בעקבות הלחץ בחלל התא, תופעת הלוואי השכיחה במהלך הטיפול היא כאב קל באוזן, הנגרם בעקבות אי היכולת להשוות לחצים באוזן עם עליית הלחץ. להתמודדות מיטבית עם התופעה, המטופלים בתא הלחץ מקבלים הדרכה ייעודית להשוואת לחצים באופן עצמי. תופעת לוואי נדירה אחרת שאינה שכיחה כלל וכלל היא הרעלת חמצן מוחית, אשר באה לידי ביטוי בפרכוסים, וחולפת מעצמה באופן מידי עם סיום הטיפול. זאת ועוד, לאחר סדרה ממושכת של כשלושים טיפולים, עשוי המטופל לחוש בקוצר ראייה זמני, אשר יחלוף מעצמו לאחר תקופה קצרה.

מהי המטרה של טיפול בתא לחץ?

טיפול בתאי לחץ נועד להעלות את רמת החמצן ברקמות. לאחר ספיגת החמצן במחזור דמו של המטופל, הוא מגיע אל הרקמות ותורם לבנייתן ולשיקומן. הודות לכך, טיפול זה מתאים למגוון רחב של בעיות קשות כמו זיהומים בעצמות, נזקי קרינה ברקמות רכות או בעצמות, פצעים קשים הנובעים מבעיות סוכרת או מחוסר ספיקה וסקולרית מספקת, שתלי עור שלא נקלטו כראוי,  תסחיפי אוויר, בעיות נמק בשרירים, שאיפת עשן, חסימות בעורק הרשתית ועוד.

ריכוז החמצן הגבוה תורם ליצירת כלי דם חדשים, מכחיד זיהומים אנאירוביים, מפחית בצקות ונפיחות, מצמצם נזקי רעלים שונים ומעלה את רמת החמצן ברקמות הסובלות מרמת חמצן נמוכה (הפוקסיה).

פז קאר – הבריאות שלכם בידיים טובות

פז קאר מעמידה לרשות מטופליה תאי לחץ כשירות פרא-רפואי, במקצועיות בלתי מתפשרת ובהתאמה פרטנית אופטימלית לצרכיו הייחודיים של כל לקוח ולקוח.

הניסיון המקצועי הרב שמאחורינו, לימד אותנו כי רק התאמה מקצועית מושלמת מהווה ערובה להצלחת הטיפול. לכן, טיפול בפז קאר מתחיל בפגישה עם רופא מומחה מצוות מומחי המכון המבצע אבחון מקיף ומעמיק שיאפשר לנו להתאים את הטיפול המדויק למצבכם הרפואי ולבעיה הספציפית ממנה הנכם סובלים.

אנו מספקים את שירותינו למבוגרים כמו גם לילדים, ובמידת הצורך, מאפשרים לילד לשהות בתא הלחץ בליווי מבוגר. לצד הטיפול בתא הלחץ, אנו מציעים מגוון משלים איכותי של עיסויים מקצועיים.

זקוקים לטיפול בתא לחץ וחשוב לכם לקבל את התשובות המקצועיות ביותר באמינות מלאה ובהתאמה מושלמת למצבכם הרפואי? צוות מומחי פז קאר ישמח ללוות אתכם באופן אישי לשביעות רצונכם המלאה.